5 pomysłów na prezent dla mamy

5 pomysłów na prezent z okazji dnia mamy

26 maja to niezwykły dzień, który należy wyjątkowo celebrować. Co roku jest ten sam problem. Co jej kupić? Przecież nic nie wynagrodzi trudu jaki matka wkłada w wychowywanie swoich pociech… Przez 9 miesięcy nosiła nas pod sercem, przed każdym badaniem przeżywała, czy wszystko jest w porządku. Mimo, że ból podczas porodu jest nieporównywalny do żadnego innego, to myślała wtedy tylko o naszym zdrowiu. Gdy maluch jest już na świecie, cały świat matki kręci się wokół tej małej istotki i… tak jest do końca życia. Nawet kiedy dzieci dorastają, rodzice się nadal martwią. Pomyślcie teraz tak szczerze, ile razy podczas dojrzewania wykrzyczeliście jej nieprzyjemne słowa? Ona wybaczyła… Bo matka zawsze ma miękkie serce jeśli chodzi o swoje dziecko.
W ten wyjątkowy dzień należy się mamie upominek, pamięć, wspólna kawa… Nic jej nie wynagrodzi tych lat, które nam poświęciła, ale matka ucieszy się z każdego prezentu, który jest od serca. Pamiętacie swoje bazgroły na laurkach, które dawaliście jej lata temu? Płakała ze wzruszenia i to nie było wymuszone!
Moje propozycje prezentowe to:
Zestaw hybrydowy – jeżeli wasza mama dba o siebie, a nowe paznokcie wprawiają ją w dobry humor, to prezent idealny! Na pewno jeśli będziecie chciały, to pozwoli Wam też korzystać z tego urządzenia. Co przyda się do robienia hybryd? Lampa UV, Led lub mieszane (jeśli lampa ma też służyć do żelu, to lepsza będzie UV), top, baza, kolorowe hybrydy, pilniki, patyczki do skórek, cleaner do przemywania warstw, aceton do zdejmowania paznokci, waciki bezpyłowe. To na początek wystarczy. Możecie się umawiać raz na 2-3 tygodnie i robić sobie nawzajem paznokcie, a przy okazji mieć pretekst do wspólnej kawy i ploteczek.

5 pomysłów na prezent dla mamy

Portfel – jeśli zauważyliście, że portfel mamy nie wygląda już najlepiej, to bądźcie praktyczne i kupcie jej nowy! Ja lubię obserwować inne osoby i zapamiętywać, gdy mówią „widziałam ostatnio ładne kieliszki w sklepie xxx”, jeżeli do kolejnej prezentowej okazji ta osoba tego nie kupiła, to pewnie dostanie to ode mnie (no chyba, że w grę wchodzi duży prezent np. samochód hehe).
Książka – często jest tak, że mamie jest szkoda pieniędzy, by kupić sobie dobrą książkę. Matki wolą dać dziecku pieniądze lub kupić mu jakiś drobiazg niż pomyśleć o sobie. Jeżeli mama lubi kryminały, kup jej nowy… W księgarniach uginają się półki od literatury, zarówno tej poważnej jak i lekkiej, coś na pewno znajdziesz!

5 pomysłów na prezent dla mamy

Karnet na siłownię – mama ciągle narzeka, że ma tu za dużo, że od czasów ostatniej ciąży nie może schudnąć… Kup jej karnet na siłownię najlepiej by był tam też fitness, bo często kobiety boją się ćwiczyć na maszynach. Lepiej zainwestować w karnet, gdzie po miesiącu można zrezygnować, bo nie wiadomo, czy prezent przypadnie jej do gustu. Warto na kilka pierwszych zajęć pójść z mamą, zbliżycie się do siebie, a ona poczuje się pewniej wśród obcych ludzi i zauważy, że nie tylko młode osoby tam chodzą.

5 pomysłów na prezent dla mamy

Babski dzień – wystarczy odrobinę dobrej woli, by ten dzień był wyjątkowy. Upieczcie razem ciasto, zróbcie sobie dzień spa – maseczki na twarz mani – pedi, a do tego ciacho i ploteczki. Możecie też wykupić weekend w spa, ale to już droższa sprawa i trzeba mieć pewność, że mama nie ma planów na weekend. Można też wykupić wspólny masaż.
A Wy macie już pomysł na prezent? Z czego Wy byście się ucieszyły? Lubicie robić praktyczne prezenty, czy stawiacie na kwiaty i czekoladki?

Pozdrawiam blogująca żona!

5 pomysłów na prezent dla mamy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 Żona Bloguje - świat okiem kobiety , Blogger