Novaclear Atopis delikatne nawilżenie dla wrażliwej skóry

Novaclear Atopis delikatne nawilżenie dla wrażliwej skóry

Jestem jedną z tych osób, które borykają się z bardzo wysuszoną skórą zwłaszcza na nogach i rękach. Warszawska woda dodatkowo mi nie sprzyja, czasem mam tak podrażnioną skórę, że już pod prysznicem robię się czerwona. Bezcenny efekt jakby ktoś mnie dusił podczas kąpieli :)

Do tej pory z żeli pod prysznic sprawdzał się tylko Biały Jeleń, który nie doprowadzał mnie do swędzenia i podrażnień. Ale jakiś czas temu miałam okazję wypróbować nowość Novaclear Atopis, żel i balsam do ciała i twarzy – ja użyłam go tylko do ciała, które bardziej potrzebuje takiego traktowania.

Szata graficzna produktów od razu kojarzy nam się z produktem aptecznym. Wygodna tuba i w pierwszym i w drugim przypadku ułatwia dozowanie produktu.

Marka chwali się użyciem oleju konopnego, który niestety jest dopiero na szóstym miejscu w składzie. Możemy też tam odnaleźć parafinę, jednak ja stanę w jej obronie. O ile nie użyłabym parafiny do twarzy, to na ciele zatrzymuje wodę. Moja skóra jest naprawdę sucha i jej ten składnik akurat sprzyja…

Jak ja oceniam te produkty?

Żel nie ma w sobie silikonów, więc się nie pieni. Ja nie mam nic przeciwko temu, bo mój Biały Jeleń też się nie pieni i jakoś sobie radzę. Te produkty miały szczególnie trudne zadanie, bo akurat w czasie ich testowania skorzystałam z pierwszych kąpieli słonecznych, a nawilżenie po tym mojej skóry jest bardzo trudne… Jednak Atopis sobie z tym poradziło. Jeśli chodzi o te produkty w kontekście skóry ciała, to polecam, co do twarzy to nie wiem, bo mam zbyt dużo kosmetyków, których używam na co dzień i mi nie szkodzą, więc wolałam nie ryzykować.

A Wy znacie już tą markę? Też macie problemy z nawilżeniem swojej skóry? Macie za sobą pierwszą, letnią opaleniznę?


Pozdrawiam Was blogująca żona!zBLOGowani.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 Żona Bloguje - świat okiem kobiety , Blogger